Serie A: Πήρε τον βαθμό στο 90+7′ η Μίλαν, πεντάρα η Αταλάντα

Γλίτωσε το κάζο στο 97′ με τον Κεσιέ η Μίλαν, ξέσπασε στην Κροτόνε η Αταλάντα, νίκησε στο τέλος η Ρόμα.

Η Μίλαν γκέλαρε στο «Σαν Σίρο», ωστόσο γλύτωσε την ήττα στο 97ο λεπτό. Οι ροσονέρι ήρθαν 1-1 με την Ουντινέζε, με τον Κεσιέ να βρίσκει δίχτυα από την άσπρη βούλα στην τελευταία φάση του αγώνα. Η ομάδα του Πιόλι έχασε πολύτιμο έδαφος, δίνοντας την ευκαιρία στην Ίντερ, με νίκη αύριο (4/3) κόντρα στην Πάρμα να ξεφύγει στο +6.

Μεγάλη νίκη για την «Θεά» του Μπέργκαμο που ξέσπασε στην Κροτόνε, συντρίβοντας την με 5-1. Οι Μπεργκαμάσκοι βρίσκονται 4οι με 49 βαθμούς, στο +2 από την Ρόμα.

Οι τζιαλορόσι έφυγαν με τη νίκη από το «Αρτέμιο Φράνκι» με γκολ στο φινάλε από τον Ντιαβαρά στο 88′ που έκανε το τελικό 1-2. Με αυτή την νίκη η ομάδα του Φονσέκα παρέμεινε ζωντανή στην μάχη για την τετράδα και την έξοδο στο Champions League.

Στο ντέρμπι της Γένοβας, οι Τζένοα και η Σαμπντόρια έμειναν ισόπαλες στο 1-1. Στην Σαρδηνία η Κάλιαρι πήρε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της με 1-0 απέναντι στη Μπολόνια και ξέφυγε από την ζώνη του υποβιβασμού. Ενώ την νίκη με 0-3 πήρε η Βερόνα στην έδρα της Μπενεβέντο.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Τρίτη 2 Μαρτίου

Λάτσιο – Τορίνο (Αναβλήθηκε)

Γιουβέντους – Σπέτσια 3-0 (62′ Μοράτα, 71′ Κιέζα, 89′ Ρονάλντο)

Τετάρτη 3 Μαρτίου

Σασουόλο – Νάπολι 3-3 (34′ αυτ. Μακσίμοβιτς, 45+1′ πεν. Μπεράρντι, 90+5′ πεν. Καπούτο/ 38′ Ζιελίνσκι, 72′ Ντι Λορέντσο, 90′ πεν. Ινσίνιε)

Μίλαν – Ουντινέζε 1-1 (90+7′ πεν. Κεσιέ / 68′ Μπεκάο)

Αταλάντα – Κροτόνε 5-1 (12′ Γκόζενς, 48′ Παλομίνο, 50′ Μουριέλ, 58′ Ίλιτσιτς, 85′ Μίραντσουκ / 23′ Σίμι)

Μπενεβέντο – Βερόνα 0-3 (25′ Φαραόνι, 34′ αυτ. Φούλον, 50′ Λαζάνια)

Κάλιαρι – Μπολόνια 1-0 (19′ Ρουγκάνι)

Φιορεντίνα – Ρόμα 1-2 (60′ αυτ. Σπινατσόλα / 49′ Σπινατσόλα, 90′ Ντιαβαρά)

Τζένοα – Σαμπντόρια 1-1 (53′ Τζαπακόστα / 77′ Τονέλι)