Στουτγκάρδη- Κολωνία: “Χ”αμένες και οι δύο

Στουτγκάρδη και Κολωνία μοιράστηκαν από έναν βαθμό, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Στουτγκάρδη και Κολωνία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο Mercedes Benz Arena, για την 5η αγωνιστική της Bundesliga.

Η ομάδα του Δημήτρη Λημνιού μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, μόλις στα πρώτα 25 δευτερόλεπτα, όμως βρήκε το γκολ της ισοφάρισης και έφυγε με τον βαθμό από την έδρα των Σουηβών.

Αυτή η ισοπαλία φέρνει την ομάδα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο στην 4η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς και τους “τράγους” στην 16η θέση με 2 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, όταν ο Μανγκαλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με ένα πολύ ωραίο πλασέ και μετά από 2 λεπτά έφτασε πολύ κοντά στο να διπλασιάσει τα τέρματα της, με τον Ντινταβί να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Μάρκους Γκίσντολ έβγαλε τον Εχιζίμπουε και έβαλε στην θέση του το Δημήτρη Λημνιό για τακτικούς λόγους στο 15ο λεπτό και μετά από 8 λεπτά ήρθε η ισοφάριση, με τον Σεμπάστιαν Άντερσον να κερδίζει ένα πέναλτι, του οποίου ανέλαβε την εκτέλεση του και ευστόχησε, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Κίτρινες: Γουαμανγκιτούκα, Καραζόρ – Εχιζίμπουε, Γιάκομπς, Ντούντα, Ουτσάν

Στουτγκάρδη: Κόμπελ, Στένζελ, Καραζόρ, Κεμπφ (34′ Καμίνσκι), Γουαμανγκιτούκα (57′ Μάσιμο), Μανγκαλά, Εντό, Κουλιμπαλί (57′ Γκονζάλεζ), Ντινταβί (74′ Κλεμέντ), Κάστρο, Καλάιτζιτς (74′ Τσουρλίνοφ)

Κολωνία: Χορν, Εχιζίμπουε (17′ Λημνιός), Μπομάου, Τζίχος, Χορν (81′ Κάτερμπακ), Βολφ, Ντούντα (81′ Ουτσάν), Σκίρι, Ρεξμπεκάι, Γιάκομπς, Άντερσον (70′ Μοντέστε)