Super League: Ήττα της Λαμίας από τον ΠΑΣ Γιάννινα

O ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τη Λαμία και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας

Η Λαμία ηττήθηκε 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό στάδιο, για την 12η αγωνιστική της Super League 1.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος του αγώνα πέτυχε ο Σάλιακας.

Η ομάδα του Μεταξά ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας και ισοβαθμεί με τον ΠΑΟΚ στους 19β, ενώ η ομάδα της Λαμίας είναι στη 12η θέση με 10β.

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις κύλισε το πρώτο ημίχρονο κι από τις δυο πλευρές.

Η πρώτη τελική του αγώνα ήρθε στο 31ο λεπτό του αγώνα, όπου ο Γκαραβέλης απέκρουσε ένα δυνατό σουτ του Σνάιντερ.

Στο 54ο λεπτό το δυνατό σουτ του Σάλιακα κέρδισε τον Γκαραβέλη που κατέληξε στην δεξιά του γωνία και έκανε το 0-1.

Η Λαμία πίεσε πολύ για την ισοφάριση τα επόμενα λεπτά χωρίς να κάνει κάποια ιδιαίτερη φάση.  Έτσι το ματς κέρδισε ο ΠΑΣ με τελικό σκορ 0-1.

Κίτρινες: Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς – Καραχάλιος

Λαμία (Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης (79’ Σκόνδρας), Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ (79’ Σαραμαντάς), Γκέντσογλου, Μπεχαράνο, Νούνιες (60’ Ελευθεριάδης), Ταϊρόν (66’ Μανουσάκης), Ρόμανιτς, Τσούκαλος (60’ Αραμπούλι).

ΠΑΣ Γιάννινα (Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ (72’ Λώλης), Σνάιντερ, Μορέιρα, Περέα (90’ Λιάσος).