Την ανατροπή οι Γουλβς-Νίκη για τη Γουότφορντ

Τη νίκη στο «Μολίνο» πήραν οι Γουλβς απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ και η Γουότφορντ επικράτησε επί της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Premier League.

Γουλβς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Την ανατροπή έκαναν οι Γουλβς και νίκησαν με 2-1 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Μάντσεστερ, παρά την ήττα της, παρέμεινε στην πέμπτη θέση με 61 βαθμούς, ενώ οι Γουλβς με 47 βαθμούς βρίσκονται στην έβδομη θέση του αγγλικού πρωταθλήματος.

Ο ΜακΤόμινεϊ στο 13ο λεπτό, μετά από πάσα του Φρεντ, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 25’ με τον Ζότα, ο οποίος, έπειτα από ωραίο στρώσιμο του Χιμένες, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα.

Η ομάδα του Σόλσκιερ έμεινε να αγωνίζεται με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Γιανγκ στο 57ο λεπτό.

Είκοσι λεπτά αργότερα ο Σμόλινγκ με… αυτογκόλ έγραψε το τελικό 2-1 του αγώνα, χαρίζοντας στους Γουλβς τη νίκη.

Γουότφορντ-Φούλαμ

Νικήτρια αναδείχθηκε η Γουότφορντ με 4-1 κόντρα στην Φούλαμ, με τη δεύτερη να βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση.

Με 46 βαθμούς η Γουότφορντ ανέβηκε στην όγδοοη θέση του αγγλικού πρωταθλήματος, ενώ αντίθετα η Φούλαμ με μόλις 17 βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση και «φλερτάρει» με τον υποβιβασμό.

Ο Ντουκουρέ στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Μπάμπελ, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι του ματς. Στο 63’ ο Χιους έφερε πάλι μπροστά την Γούτφορντ στο σκορ, αφού πέτυχε το 2-1.

Έξι λεπτά αργότερα, ο Ντινέι, μετά από ασίστ του Γκρέυ, ήρθε για να κάνει το 3-1.

Το… τελειωτικό χτύπημα στην Φούλαμ έδωσε ο Φεμενια στο 75ο λεπτό, ο οποίος πέτυχε και το τελικό 4-1 της αναμέτρησης.