To πρόγραμμα της Κυριακής του ΕΚΟ All Star Game

Δείτε το κυριακάτικο πρόγραμμα του EKO All Star Game της Θεσσσαλονίκης. Στις 16:00 το Greek Stars vs World Stars.

Aναλυτικά τα όσα αναφέρει ο ΕΣΑΚΕ για το κυριακάτικο πρόγραμμα του ΕΚΟ All Star Game

Με το “κυρίως πιάτο”, τον αγώνα των Greek Stars με τους World Stars αλλά και τους διαγωνισμούς καρφωμάτων και τρίποντων που ανέκαθεν προκαλούν το ενδιαφέρον και προσφέρουν θέαμα, θα ολοκληρωθεί σήμερα το τριήμερο του ΕΚΟ All Star Game ’19 στη Θεσσαλονίκη.

Η τρίτη και τελευταία μέρα της γιορτής της Betshop Basket League θα αρχίσει στις 11:00 όταν αντιπροσωπεία αθλητών και εκπροσώπων του ASG ’19 στη Συνδυασμένη Μονάδα Εντατικής Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης (ΜΕΨΥ) και Κοινωνικής Επανένταξης (ΜΚΕ) μονάδα του ΟΑΚΑ στη Θεσσαλονίκη, όπου θα μοιράσουν δώρα.

Πριν αρχίσει το αγωνιστικό σκέλος της ημέρας, στις 15:30 οι φίλαθλοι που θα συγκεντρωθούν στο “Nick Galis Hall” θα απολαύσουν συναυλία με τα μουσικά συγκροτήματα Vegas και Kings.

Στις 16:00 θα αρχίσει η δράση με τον αγώνα των Greek Stars με τους World Stars. Στο παρκέ οι ομάδες θα παραταχθούν οι εξής συνθέσεις…

GREEK STARS 

Παίκτες: Νικ Καλάθης (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Βασίλης Σπανούλης (Ολυμπιακός), Λίνος Χρυσικόπουλος (ΠΑΟΚ), Λευτέρης Μποχωρίδης (Άρης), Γιαννούλης Λαρεντζάκης (ΑΕΚ), Γιώργος Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Κώστας Παπανικολάου (Ολυμπιακός), Ιωάννης Παπαπέτρου (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Παναγιώτης Βασιλόπουλος (Περιστέρι Βίκος Cola), Γιώργος Μπόγρης (Ολυμπιακός), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ).

Προπονητές: Λούκα Μπάνκι, Αργύρης Πεδουλάκης

Managers: Θωμάς Ντούλης, Θανάσης Δούνης

WORLD STARS

Παίκτες: Νάιτζελ Ουίλιαμς-Γκος (Ολυμπιακός), Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ), Σον Κιλπάτρικ (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Γιάνις Στρέλνιεκς (Ολυμπιακός), Τζόρνταν Θίοντορ (ΑΕΚ), Ζακ Λε Ντέι (Ολυμπιακός), Τζέιμς Γκιστ (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ), Αξελ Τουπάν (Ολυμπιακός), Γιόνας Ματσιούλις (ΑΕΚ), Ουίλ Χάτσερ (ΠΑΟΚ), Νίκολα Μιλουτίνοφ (Ολυμπιακός), Ντάνι Αγκεμπελέσε (Χολαργός).

Προπονητές: Ντέιβιντ Μπλατ, Ρικ Πιτίνο

Managers: Τέλης Ζουρνατσίδης, Νίκος Κότσιαρης

Στο ημίχρονο θα πραγματοποιηθούν οι δύο διαγωνισμοί, τρίποντων και καρφωμάτων.

BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ

Φιλ Γκος (ΠΑΟΚ)

Νταρνέλ Χάρις (Πανιώνιος)

Στιβ Μπαρτ Τζούνιορ (Ρέθυμνο Cretan Kings)

Ντέβιον Μπέρι (Πανιώνιος)

Στίβεν Γκρέι (Περιστέρι Βίκος Cola)

Βαγγέλης Καράμπουλας (Ιωνικός Νικ.)

Δημήτρης Φλιώνης (Άρης) – Νικητής Διαγωνισμού Τριπόντων RISING STARS

BETSHOP ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ

Θανάσης Αντετοκούνμπο (Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ)

Οκτάβιους Έλις (Προμηθέας)

Τζαβόντε Χόκινς (Χολαργός)

Βινς Χάντερ (ΑΕΚ)

Ντάνι Αγκμπελέσε (Χολαργός)

Ρονάλντας Ρουτκάουσκας (Ηρακλής)

Γιάννης Αγραβάνης (Περιστέρι Βίκος Cola) – Νικητής Διαγωνισμού Καρφωμάτων RISING STARS.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*