Το εκτός έδρας τρίποντο πήρε η Γουέστ Χαμ

Η Φούλαμ υποδέχτηκε την Γουέστ Χαμ στο Κρέιβεν Κότατζ, για την 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν νικητές με 0-2 και να παίρνουν το τοπικό ντέρμπι.

Η κατοχή, στο πρώτο μέρος, ήταν υπέρ της Φούλαμ, η οποία επεδίωκε να ανοίξει το σκορ. Το κατάφερε στο 17’, όταν ο Σνόντγκρας βρέθηκε στην περιοχή και βρήκε εκτός εστίας τον Ρίκο, σκοράροντας με ψυχραιμία για το 0-1. Η Φούλαμ συνέχισε τις προσπάθειες, δημιουργώντας ευκαιρίες και πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, διπλασίασε τα τέρματά της. Στο 29’, ο Αντόνιο χρίστηκε σκόρερ, νικώντας τον τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο μέρος, οι ευκαιρίες δεν ήταν πολλές, με την Φούλαμ να απειλεί μόλις δύο φορές στο 60′ και στο 89′. Τίποτα δεν άλλαξε στο σκορ, παρά τις αλλαγλες των προπονητών. Το 0-2 από το πρώτο ημίχρονο έμεινε ως το τέλος.

Κίτρινες: 41’ Σερί , 90′ Γιόχανσεν – 39’ Νομπλ

Φούλαμ: Ρίκο, Μπράιαν, Ριμ (Κρίστι 46’), Μόσον, Οντόι, Σερί (Σερλί 61′), Τσέιμπερς, Σιούρλε (Κεμπάνο 77′), Κέρνεϊ, Καμαρά, Μίτροβιτς

Γουέστ Χαμ: Φαμπιάνσκι, Ζαμπαλέτα, Μπαλμπουένα, Ντιόπ, Μασουακού, Σνόντγκρας, Νομπλ (Ομπιάνγκ 62′), Ράις, Άντερσον, Αντόνιο (Ντιανγκάνα 85′), Τσιτσαρίτο (Κάρολ 73′)