Τότεναμ- Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: «Κανόνι» ο Μπέιλ

Με χατ-τρικ του Γκάρεθ Μπέιλ η Τότεναμ πήρε το τρίποντο απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Για την 34η της Πρέμιερ Λιγκ, η Τότεναμ ισοπέδωσε τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 4-0 στο Λονδίνο και πλέον βρίσκεται στο -5 απ’ την Τσέλσι και συνεχίζει τη μάχη για την 4η θέση.

Οι “πετεινοί” είχαν την κατοχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα και στο 36′ οι “Σπερς” άνοιξαν το σκορ με τον Μπέιλ, έπειτα από πάσα του Οριέ.

Η ομάδα του Ράιαν Μέισον βρήκε και δεύτερο γκολ στο 51΄, με τον Σον, ωστόσο το τέρμα ακυρώθηκε μετά από τη χρήση του VAR για οφσάιντ στον Νοτιοκορεάτη επιθετικό

Στο 61′ ο Γκάρεθ Μπέιλ διεύρυνε το δείκτη του σε 2-0. Λίγα λεπτά αργότερα ο Ουαλός σημείωσε χατ-τρικ με ένα ωραίο γκολ το 3-0. Στη συνέχεια η Τότεναμ έδειξε ότι θέλει και άλλο γκολ και το κατάφερε με το πανέμορφο γκολ του Σον, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Τότεναμ: Λιορίς, Ρεγκιλόν, Ντάιερ, Αλντερβάιρελντ, Οριέ, Χόιμπιεργκ, Λο Σέλσο (70′ Γουίνκς), Σον, Άλι (78′ Λαμέλα), Μπέιλ (75′ Μπέρχβαϊν), Κέιν

Σεφιλντ: Ράμσντεϊλ, Μπάλντοκ, Ίγκαν, Μπάσαμ, Μπογκλ (46′ Μπέργκε), Νόργουντ, Φλεκ, Στίβενς, Όσμπορν, ΜακΓκόλντρικ (83′ Μουσέτ), Μπριούστερ (46′ Μπιούρκ)