Α Εθνική γυναικών: Νικητής της αγωνιστικής ο χιονιάς

Με δύο μόλις αναμετρήσεις διεξήχθη το αγωνιστικό πρόγραμμα της  9ης αγωνιστικής καθώς ο χιονιάς που έπληξε τη χώρα μας οδήγησε την ΕΠΟ να αναβάλει το μεγαλύτερο της μέρος.

Στις αναμετρήσεις που έγιναν η Προοδευτική Περάματος έφυγε από το Περιστέρι με την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στον Ατρόμητο. Το σκορ άνοιξε στο 53ο λεπτό όταν η Πελεκούδα με πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Προοδευτικής για να ισοφαρίσει όμως 20 λεπτά αργότερα η Παπαθεοδώρου για τον Ατρόμητο. Η σκόρερ του Ατρομήτου έχασε στη συνέχεια πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν σουτ που επιχείρησε βρήκε το δεξί δοκάρι.

Διαιτησία: Πόγκας (Κελεπούρης-Δάλλας)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κ. Κοντομίχη): Γεωργοπούλου (71′ Φυτίλη), Βλασοπούλου, Γιούσια, Κριεζή, Αργυριάδη, Γατούδη, Παπαθεοδώρου, Κριεμπάρδη, Σάλκουνιτς, Συρμή.

ΠΡΟOΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Β. Καλτσής): Συμεωνίδη, Αρσένη, Νικοπούλου, Πελεκούδα, Παπαδημητρίου, Ντόκου, Σιούλα (80′ Ντόβα), Ράπτη (70′ Τσιούρη), Υφαντή, Μπάσκα, Μιχαηλίδη Ε.

Στο άλλο ματς της αγωνιστικής η Γλυφάδα πήρε πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Αγίας Παρασκευής. Σκόρερ για την ομάδα της Γλυφάδας, η οποία έχασε και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ, ήταν η Κοσόβα.

Με την νίκη αυτή η ομάδα των Νοτίων προαστίων ανέβηκε στους 14 βαθμούς και στην 4η θέση ενώ την επόμενη αγωνιστική ετοιμάζεται να υποδεχτεί τον Ατρόμητο στο «Κλάσικο» της Αθήνας.

ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ : ΠΕΛΕΤΙΔΟΥ, ΑΝΑΣΤΑΣΊΟΥ ( ΝΤΑΒΟΥ),ΜΕΛΛΙΣΟΥ, ΠΑΠΑΚΏΣΤΑ, ΛΑΜΠΡΟΥ,ΤΕΡΖΗ( ΚΑΠΝΊΣΗ),ΛΑΓΙΟΥ,ΦΩΤΗ,ΜΑΚΡΗ(ΣΟΥΡΑΔΟΥ),ΚΟΣΣΟΒΑ (ΠΑΠΑΔΗΜΑ),ΠΛΥΤΑ.