Μπάσκετ γυναικών: Βαριά ήττα της Ελευθερίας Μοσχάτου στην πρεμιέρα της στο eurocup

Βαριά ήττα γνώρισε η Ελευθερία Μοσχάτου στην πρεμιέρα της στο eurocup γυναικών.

Η Ελευθερία Μοσχάτου γνώρισε βαριά ήττα από την Φλέιμς με 108-42 και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο eurocup γυναικών.

H ομάδα της Κατερίνας Χατζηδάκη ήταν ανταγωνιστική μόνο στην πρώτη περίοδο όταν και ήταν σχετικά κοντά στο σκορ. Απο εκείνο το σημείο όμως και μετά η Γαλλική ομάδα κυριάρχησε στο παρκέ και έφτασε με άνεση και ευκολία στην πολύ μεγάλη σε έκταση νίκη.

Για την Φλέιμς μεγάλο ματς έκανε η Τζάσμιν Γουόκερ με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ για την ελληνική ομάδα, πρώτη σκόρερ αναδείχθηκε η Κατερίνα Ζετς με 14 πόντους.

Διαιτητές: ΜακΝτόναλαντ (Μ. Βρετανία), Νάζιμεκ (Ιρλανδία), Μούχο (Αλβανία)
Δεκάλεπτα: 23-13, 49-24, 75-36, 108-42
Ελευθερία Μοσχάτου (Χατζηδάκη): Αλιφραγκή, Χουγκάζ, Νάτσκου, Σταμούλου, Ταμπάκου, Μπικλ 5(1), Κάισερ 7(1), Λέρη 2, Πάνγκαλος 8, Τούρουντιτς 6(1), Ζεκ 14(4).