Α1 Γυναικών: Δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στα Χανιά

Νικηφόρα με εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ το φετινό πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ νίκησε εκτός έδρας με 73-71 τα Χανιά και ξεκίνησε με νίκη το φετινό πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση ήταν συναρπαστική με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ να προηγείται με 39-25 στο ημίχρονο και 57-48 στο 30ο λεπτό και τον ΟΑ Χανίων να κάνει αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο φτάνοντας μια ανάσα από την ανατροπή και την νίκη.

Πρώτη σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν η Χαιριστανίδου με 18 πόντους ενώ για τα Χανιά ξεχώρισε η Ντέλιτς με 20 πόντους

ΟΑ Χανίων-ΠΑΟΚ 71-73
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κονταράτος-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 10-22, 25-39, 48-57, 71-73
ΟΑ Χανίων (Σόφτσης): Τζουγκράκη 4, Ντέλιτς 20(1), Λόγκαν 16, Ροντρίγκεζ 14(2), Τσιχλάκη 2, Χάρις 13, Ψυχογιού, Οικονομάκη 2.
ΠΑΟΚ (Κεραμιδάς): Χολιβάι 14, Στάνλεϊ 4, Χαιριστανίδου 18, Μακιτάλο 4, Παυλοπούλου 14(3), Κατσαμούρη 2, Καρλάφτη 8(2), Κιλαζίδου 7, Στοϊλκοβιτς 2.

Κυριακή 17 Οκτωβρίου

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Τζιοπάνος Ν.-Μπακάλης-Τσάνταλης (Τζιμογιάννης)

Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Λογοθέτης-Ελ Ανύ-Μακρόπουλος (Κανελλόπουλος)

Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός Αντωνιάδης-Τεφτίκης-Γεράνιος (Ντάβαρης)