Bundesliga: Με ανατροπή η Χoφενχάιμ, εύκολη νίκη η Βόλφσμπουργκ

Η Χoφενχάιμ έκανε σπουδαία ανατροπή επιστρέφοντας από 0-2 και επικράτησε της Γκλάντμπαχ, εύκολα οι “λύκοι” την Στουτγκάρδη.

Για την 30η αγωνιστική της Bundesliga, η Χοφενχάιμ με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε της Γκλάντμπαχ, η Ντόρτμουντ νίκησε την Ουνιόν Βερολίνου, η Μάιντζ πήρε “διπλό” στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης και η Βόλφσμπουργκ κέρδισε εύκολα στο γήπεδο της Στουτγκάρδης.

Ντόρτμουντ – Ουνιόν Βερολίνου2-0

Η Ντόρτμουντ νίκησε με 2-0 την Ουνιόν Βερολίνου, χάρις τα γκολ του Ρόις στο 27ο λεπτό του αγώνα και του Γκερέιρο στο 88′, Οι γηπεδούχοι βρίσκονται πλέον στην 5η θέση με 52 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στην 8η θέση, έχοντας 43 βαθμούς.

Βέρντερ Βρέμης- Μάιντς 0-1

Η Μάιντς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βέρντερ Βρέμης με 0-1, χάρις το γκολ που πέτυχε ο Σζάλαϊ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης και βρίσκεται στην 13η θέση, έχοντας 31 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι είναι πλέον στην 14η θέση με 30 βαθμούς.

Στουτγκάρδη- Βόλφσμπουργκ 1-3

Η Βόλφσμπουργκ επικράτησε με σκορ 3-0 στην έδρα της Στουτγκάρδης και βρίσκεται στην 3η θέση, έχοντας μαζέψει 57 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι είναι στη 10η θέση με 39 βαθμούς.

Οι “λύκοι” άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Σλάγκερ, η Στουτγκάρδη έχασε πέναλτι στο 27′ και στο 29′ ο Βέρχοστ διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του. Ο Γκέρχαρντ στο 65′ ανέβασε το δείκτη του σκορ και στο 90+2′ ο Κάστρο μείωσε, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Χοφενχάιμ- Γκλάντμπαχ 3-2

Η Χοφενχάιμ κέρδισε κάνοντας μεγάλη ανατροπή την Γκλάντμπαχ με σκορ 3-2 και βρίσκεται στην 11 θέση με 35 βαθμούς, ενώ οι ηττημένοι είναι στην 7η θέση με 43 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2, με τα τέρματα των Πλεά 25′ και Λαζάρο 90+1′, αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Κράμαριτς στο 48′, 65′ και ο Μπεμπού στο 60′.