Bundesliga: Σπουδαίο διπλό για την Λειψία

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Ντόρτμουντ ,η Λειψία παρέμεινε στην τέταρτη θέση.

Για την 14η αγωνιστική του Γερμανικού πρωταθλήματος, η Μπορούσια Ντόρτμουντ έχασε 3-2 από την Λειψία.

Ο Ζούλε, που μπήκε ως αλλαγή στο 15΄ για να καλυφθεί το κενό στο κέντρο της άμυνας μετά την αποβολή, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο ημίχρονο, αλλά η Λειψία βρήκε το κρίσιμο γκολ με σκόρερ τον Αυστριακό Μάρτιν Μπαουμγκάρτνερ στις αρχές του δεύτερο 45λεπτου και «κλείδωσε» το ματς στις καθυστερήσεις με τον Πόουλσεν.

Στη συνέχεια, το τέρμα του Φίλκρουγκ δεν είχε καμία ουσιαστική σημασία.