Γουότφορντ-Λίβερπουλ: Σαρωτικοί οι “Κόκκινοι”

Συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στην Premier League η Λίβερπουλ, επικρατώντας εκτός έδρας της Γουότφορντ

Η Λίβερπουλ διέλυσε με 0-5 τη Γουότφορντ στο “Vicarange road”, για την 8η αγωνιστική της Premier league.

Με αυτή τη νίκη οι “κόκκινοι” ανέβηκαν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας με 18β, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν 7β και βρίσκονται στην 15η θέση. Να σημειωθεί πως ο Κλαούντιο Ρανιέρι έκανε ντεμπούτο με το… αριστερό στον πάγκο της Γουότφορντ.

Στα αγωνιστικά, μόλις στο 9′ ο Μανέ έκανε το 0-1 μετά από υπέροχη ασίστ του Σαλάχ, με τον Φιρμίνο να κάνει το 0-2 από κοντά στο 37’. Ο Βραζιλιάνος έκανε το 0-3 στο 52’ με κοντινή προσπάθεια και, δύο λεπτά αργότερα, ο Σαλάχ σημείωσε ένα τρομερό γκολ για το 0-4. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φιρμίνο, που έκανε χατ τρικ.

Ο Κώστας Τσιμίκας πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή, αντικαθιστώντας στο 64΄ τον Ρόμπερτσον.

Γουότφορντ (Ρανιέρι): Φόστερ, Κίκο (56′ Ενγκάκια), Κάθκαρτ, Τροστ-Εκόνγκ, Ρόουζ, Ντένις (69′ Πέδρο), Κούκα, Σισοκό, Μασίνα (46′ Κλέβερλι), Σαρ, Ερναντές

Λίβερπουλ (Κλοπ): Κέλεχερ, Αλεξάντερ-Άρνολντ (65′ Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν), Φαν Ντάικ, Ματίπ, Ρόμπερτσον (64′ Τσιμίκας), Χέντερσον, Μίλνερ (83′ Νέκο Γουίλιαμς), Κεϊτά, Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο