Καθάρισε την παραμονή η Σαουθάμπτον

Σημαντικό διπλό στην έδρα της Γουότφορντ για την Σαουθάμπτον.

Η Σαουθάμπτον νίκησε με 1-3 την Γουότφορντ ενόψει της 31ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Στο 16ο λεπτό ο Σμόλμποουν από τα δεξιά πάσαρε στον Ινγκς στην άκρη της περιοχής και αυτός με ένα όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ.

Με δεύτερο τέρμα του Ινγκς στο 70ο λεπτό η Σαουθάμπτον κλείδωσε το παιχνίδι. Στο 79′ η Γουότφορντ μείωσε με το αυτογκόλ του Μπέτναρεκ.

Το τελικό 1-3 έγραψε ο Γουόρ Πρόους με εκτέλεση φάουλ στο 82′. Με την νίκη αυτή οι “Άγιοι” έφτασαν την 13η θέση και τους 40 βαθμούς ενώ η

Γουότφορντ: Φόρστερ, Καθκάρτ, Ντόουσον, Μασίνα (Χολέβας 74′), Κίκο (Πουσέτο 79′), Χιούτζ (Γουέλμπεκ 73′), Καπούε, Σαρ, Ντουκουρέ, Περέιρα (Πέδρο 74′), Ντινί

Σαουθάμπτον: Μακάρθι, Βέστεργκάρντ, Μπέτναρεκ, Γουόλκερ, Μπέρτραντ, Πρόους, Ρομέου, Σμόλμποουν (Άρμστρονγκ 65′), Ρέντμοντ, Ινγκς, Λονγκ (Άνταμς 75′)