Λουτσέσκου: “Είχαμε ευκαιρίες. Η ισοπαλία θα ήταν δίκαιο αποτέλεσμα”

Στις ευκαιρίες για ισοφάριση, αλλά και στην πίστη του για πρόκριση στη ρεβάνς αναφέρθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, πάρα το γεγονός ότι είχε αρκετό χρόνο, μετά το γκολ που δέχτηκε στο 20ο λεπτό και δυσκόλεψε το έργο του για τη ρεβάνς της αναμέτρησης στην Τούμπα.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου πιστεύει ότι η ομάδα του έχει την δυνατότητα να ανατρέψει το σκορ (1-0) εντός έδρας και να πάρει την πρόκριση, τονίζοντας ότι πλέον ξέρει περισσότερα για τον αντίπαλο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Ήταν ένα ισορροπημένο ματς, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα με καλή κυκλοφορία της μπάλας. Στα πρώτα λεπτά σεβαστήκαμε περισσότερο από όσο θα έπρεπε τον αντίπαλό μας.

Μετά την φάση του γκολ ισορρόπησε το παιχνίδι, από εκεί και πέρα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν και πάλι ένα ισορροπημένο παιχνίδι, είχαμε τις ευκαιρίες μας και στο τέλος πιστεύω ότι η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Σίγουρα πιστεύω ότι είναι μια αναστρέψιμη κατάσταση, πρέπει να κερδίσουμε το δεύτερο παιχνίδι και αυτό θα κάνουμε. Θα έχουμε και τους φιλάθλους μας στο πλευρό μας, οπότε θα είναι πιο δύσκολο για τον αντίπαλό μας. Έχουμε πλέον και περισσότερες πληροφορίες για τον αντίπαλό μας, οπότε ξέρουμε ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε”.