Ποδόσφαιρο Γυναικών: Το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας γυναικών.

Η Α’ κατηγορία, αποτελείται από 22 ομάδες, χωρισμένες σε δύο ομίλους των 11. Στη Β’ κατηγορία υποβιβάζονται οι τελευταίες τέσσερις ομάδες από κάθε όμιλο (στο σύνολο 8).

Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί σε 22 αγωνιστικές, ενώ η σέντρα είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 1 Νοεμβρίου.

Εκ μέρους της Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφαίρου, τις κληρώσεις διενήργησαν ο πρόεδρός της και μέλος της Ε.Ε./Ε.Π.Ο. Γ. Χατζησαρόγλου και το μέλος της Ι. Κλώτσας, ενώ στη διαδικασία παρέστη επίσης το μέλος της Ε.Ε./Ε.Π.Ο. και της Επιτροπής Διοργανώσεων, Π. Διακοφώτης.

«Εύχομαι σε όλα τα σωματεία πάνω απ’ όλα υγεία, με την ελπίδα να ολοκληρωθεί ομαλά η σεζόν. Ως Επιτροπή Γυναικείου Ποδοσφαίρου, είμαστε προετοιμασμένοι να δώσουμε άμεσες και αποτελεσματικές λύσεις σε οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει εξαιτίας της πανδημίας. Η Ε.Π.Ο. θα κάνει τα πάντα για τις ομάδες και τις αθλήτριες, οι οποίες, με αυταπάρνηση και υπό δυσχερείς συνθήκες, αναβαθμίζουν συνεχώς το αγωνιστικό επίπεδο του γυναικείου ποδοσφαίρου στη χώρα μας. Τις ευχαριστούμε και παραμένουμε δίπλα τους για ακόμα καλύτερες ημέρες. Καλή επιτυχία και καλή χρονιά», δήλωσε ο πρόεδρος της Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφαίρου Γ. Χατζησαρόγλου επ’ ευκαιρία των κληρώσεων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

1η (01/11) Αγωνιστική 12η (14/02)
ΑΕ Λάρισας-Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας
Άρης Θεσσαλονίκης-Γιάννενα
Δόξα 2016-Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
ΓΠΟ Καστοριά-Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Τρίκαλα 2011-Βασίλισσα Θράκης
Ρεπό: ΠΑΟΚ

2η (08/11) Αγωνιστική 13η (21/02)
ΠΑΟΚ- ΑΕ Λάρισας
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας- Άρης Θεσσαλονίκης
Γιάννενα- ΓΠΟ Καστοριά
Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας-Τρίκαλα 2011
Βασίλισσα Θράκης- Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Ρεπό: Δόξα 2016

3η (15/11) Αγωνιστική 14η (28/02)
ΑΕ Λάρισας- Άρης Θεσσαλονίκης
Δόξα 2016-ΠΑΟΚ
ΓΠΟ Καστοριά- Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας
Βασίλισσα Θράκης- Γιάννενα
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου- Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
Ρεπό: Τρίκαλα 2011

4η (22/11) Αγωνιστική 15η (07/03)
Δόξα 2016-ΑΕ Λάρισας
Άρης Θεσσαλονίκης- ΓΠΟ Καστοριά
ΠΑΟΚ- Τρίκαλα 2011
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας- Βασίλισσα Θράκης
Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας- Γιάννενα
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου

5η (06/12) Αγωνιστική 16η (21/03)
ΑΕ Λάρισας- ΓΠΟ Καστοριά
Τρίκαλα 2011-Δόξα 2016
Βασίλισσα Θράκης-Άρης Θεσσαλονίκης
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου-ΠΑΟΚ
Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας-Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας
Ρεπό: Γιάννινα

6η (13/12) Αγωνιστική 17η (28/03)
Τρίκαλα 2011-ΑΕ Λάρισας
ΓΠΟ Καστοριά-Βασίλισσα Θράκης
Δόξα 2016-Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Άρης Θεσσαλονίκης-Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
ΠΑΟΚ-Γιάννινα
Ρεπό: Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας

7η (20/12) Αγωνιστική 18η (04/04)
ΑΕ Λάρισας-Βασίλισσα Θράκης
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου-Τρίκαλα 2011
Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας-ΓΠΟ Καστοριά
Γιάννινα-Δόξα 2016
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας-ΠΑΟΚ
Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

8η (10/01) Αγωνιστική 19η (11/04)
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου-ΑΕ Λάρισας
Βασίλισσα Θράκης-Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
Τρίκαλα 2011-Γιάννινα
Δόξα Δράμας-Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας
Άρης Θεσσαλονίκης-ΠΑΟΚ
Ρεπό: ΓΠΟ Καστοριά

9η (17/01) Αγωνιστική 20η (18/04)
ΑΕ Λάρισας-Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
Γιάννινα-Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας-Τρίκαλα
ΠΑΟΚ-ΓΠΟ Καστοριά
Άρης-Δράμα 2016
Ρεπό: Βασίλισσα Θράκης

10η (24/01) Αγωνιστική 21η (09/05)
Γιάννινα- ΑΕ Λάρισας
Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου- Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας
Βασίλισσα Θράκης-ΠΑΟΚ
Τρίκαλα 2011-Άρης Θεσσαλονίκης
ΓΠΟ Καστοριά-Δόξα 2016
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

11η (07/02) Αγωνιστική 22η (16/05)
Ακαδημία Ελπίδες Καρδίτσας-Γιάννινα
ΠΑΟΚ- Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας
Άρης Θεσσαλονίκης- Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου
Δόξα 2016-Βασίλισσα Θράκης
ΓΠΟ Καστοριά-Τρίκαλα 2011
Ρεπό: ΑΕ Λάρισας

 2ος όμιλος

1η (01/11) Αγωνιστική 12η (14/02)
Αγία Παρασκευή – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΑΕΚ Μεσολογγίου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Ατρόμητος Αθηνών
Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου
Ρεπό: ΟΦΗ

2η (08/11) Αγωνιστική 13η (21/02)
ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή
Φείδων Άργους – Αβάντες Χαλκίδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΑΕΚ Μεσολογγίου – Εργοτέλης
Αστέρας Ρεθύμνου – Ατρόμητος Αθηνών
Ρεπό: Καρυάτιδες Σπάρτης

3η (15/11) Αγωνιστική 14η (28/02)
Αγία Παρασκευή – Αβάντες Χαλκίδας
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΟΦΗ
Οδυσσέας Γλυφάδας – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ατρόμητος Αθηνών – ΑΕΚ Μεσολογγίου
Ρεπό: Εργοτέλης

4η (22/11) Αγωνιστική 15η (07/03)
Καρυάτιδες Σπάρτης – Αγία Παρασκευή
Αβάντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΟΦΗ – Εργοτέλης
Φείδων Άργους – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕΚ Μεσολογγίου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

5η (06/12) Αγωνιστική 16η (21/03)
Αγία Παρασκευή – Οδυσσέας Γλυφάδας
Εργοτέλης – Καρυάτιδες Σπάρτης
Αστέρας Ρεθύμνου – Αβάντες Χαλκίδας
Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ
ΑΕΚ Μεσολογγίου – Φείδων Άργους
Ρεπό: Ολυμπιάδα Υμηττού

6η (13/12) Αγωνιστική 17η (28/03)
Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή
Οδυσσέας Γλυφάδας – Αστέρας Ρεθύμνου
Καρυάτιδες Σπάρτης – Ατρόμητος Αθηνών
Αβάντες Χαλκίδας – ΑΕΚ Μεσολογγίου
ΟΦΗ – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Φείδων Άργους

7η (20/12) Αγωνιστική 18η (04/04)
Αγία Παρασκευή – Αστέρας Ρεθύμνου
Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης
ΑΕΚ Μεσολογγίου – Οδυσσέας Γλυφάδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Καρυάτιδες Σπάρτης
Φείδων Άργους – ΟΦΗ
Ρεπό: Αβάντες Χαλκίδας

8η (10/01) Αγωνιστική 19η (11/04)
Ατρόμητος Αθηνών – Αγία Παρασκευή
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕΚ Μεσολογγίου
Εργοτέλης – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – ΟΦΗ
Ρεπό: Οδυσσέας Γλυφάδας

9η (17/01) Αγωνιστική 20η (18/04)
Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Μεσολογγίου
Ολυμπιάδα Υμηττού – Ατρόμητος Αθηνών
Φείδων Άργους – Εργοτέλης
ΟΦΗ – Οδυσσέας Γλυφάδας
Αβάντες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

10η (24/01) Αγωνιστική 21η (09/05)
Ολυμπιάδα Υμηττού – Αγία Παρασκευή
Ατρόμητος Αθηνών – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦΗ
Εργοτέλης – Αβάντες Χαλκίδας
Οδυσσέας Γλυφάδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: ΑΕΚ Μεσολογγίου

11η (07/02) Αγωνιστική 22η (16/05)
Φείδων Άργους – Ολυμπιάδα Υμηττού
ΟΦΗ – ΑΕΚ Μεσολογγίου
Αβάντες Χαλκίδας – Ατρόμητος Αθηνών
Καρυάτιδες Σπάρτης – Αστέρας Ρεθύμνου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Εργοτέλης
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Γ’ κατηγορίας

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*