Ποδόσφαιρο Γυναικών: Το πρόγραμμα της Γ’ κατηγορίας

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος Γ’ κατηγορίας γυναικών.

Η Γ’ κατηγορία, αποτελείται από 44 ομάδες, χωρισμένες σε εννέα ομίλους των 6 (1ος, 2ος, 4ος), 5 (3ος, 5ος) και 4 (6ος, 7ος, 8ος, 9ος).

Από τη Γ’ κατηγορία θα ανέβουν στη Β’ οι πρωταθλήτριες των 9 ομίλων.

Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί σε 10 αγωνιστικές (1ος, 2ος, 3ος, 4ος, 5ος όμιλος) και σε 6+2 (6ος, 7ος, 8ος, 9ος όμιλος), ενώ η σέντρα είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 15 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Βέροια-Κοίλων Κοζάνης
Καβάλα 86-Ποντιακός Αλεξανδρούπολης
Μέντεκας Καλαμαριάς-Σουφλί 2008

2η (29/11/20) Αγωνιστική 7η (21/2/21)
Κοίλων Κοζάνης-Καβάλα 86
Σουφλί 2008-Βέροια
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης-Μέντεκας Καλαμαριάς

3η (13/12/20) Αγωνιστική 8η (7/3/21)
Κοίλων Κοζάνης-Σουφλί 2008
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης-Βέροια
Καβάλα 86-Μέντεκας Καλαμαριάς

4η (10/1/21) Αγωνιστική 9η (28/3/21)
Σουφλί 2008-Ποντιακός Αλεξανδρούπολης
Βέροια-Καβάλα 86
Μέντεκας Καλαμαριάς-Κοίλων Κοζάνης

5η (24/1/21) Αγωνιστική 10η (11/4/21)
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης-Κοίλων Κοζάνης
Καβάλα 86-Σουφλί 2008
Μέντεκας Καλαμαριάς-Βέροια

2ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Πήγασος Χιλιοδένδρου-Κέρκυρα 1996
Πανλευκάδιος-Κεραυνός Θεσπρωτικού
Αμαζόνες Θεσπρωτίας-Απειρωτάν Ανατολής

2η (29/11/20) Αγωνιστική 7η (21/2/21)
Κέρκυρα 1996-Πανλευκάδιος
Απειρωτάν Ανατολής- Πήγασος Χιλιοδένδρου
Κεραυνός Θεσπρωτικού-Αμαζόνες Θεσπρωτίας

3η (13/12/20) Αγωνιστική 8η (7/3/21)
Κέρκυρα 1996-Απειρωτάν Ανατολής
Κεραυνός Θεσπρωτικού- Πήγασος Χιλιοδένδρου
Πανλευκάδιος-Αμαζόνες Θεσπρωτίας

4η (10/1/21) Αγωνιστική 9η (28/3/21)
Απειρωτάν Ανατολής-Κεραυνός Θεσπρωτικού
Πήγασος Χιλιοδένδρου-Πανλευκάδιος
Αμαζόνες Θεσπρωτίας-Κέρκυρα 1996

5η (24/1/21) Αγωνιστική 10η (11/4/21)
Κεραυνός Θεσπρωτικού-Κέρκυρα 1996
Πανλευκάδιος-Απειρωτάν Ανατολής
Αμαζόνες Θεσπρωτίας- Πήγασος Χιλιοδένδρου

3ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Πιερίδες Μούσες-Απολλωνίδες Ερέτριας
Αστέρας Χαλκίδας-Τρίκαλα
Ρεπό: Νηρηίδες Φθίας

2η (29/11/20) Αγωνιστική 7η (21/2/21)
Απολλωνίδες Ερέτριας-Αστέρας Χαλκίδας
Τρίκαλα-Νηρηίδες Φθίας
Ρεπό: Πιερίδες Μούσες

3η (13/12/20) Αγωνιστική 8η (7/3/21)
Αστέρας Χαλκίδας-Πιερίδες Μούσες
Νηρηίδες Φθίας-Απολλωνίδες Ερέτριας
Ρεπό: Τρίκαλα

4η (10/1/21) Αγωνιστική 9η (28/3/21)
Πιερίδες Μούσες-Νηρηίδες Φθίας
Απολλωνίδες Ερέτριας-Τρίκαλα
Ρεπό: Αστέρας Χαλκίδας

5η (24/1/21) Αγωνιστική 10η (11/4/21)
Τρίκαλα-Πιερίδες Μούσες
Νηρηίδες Φθίας-Αστέρας Χαλκίδας
Ρεπό: Απολλωνίδες Ερέτριας

4ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Άτλας-Άρης Τρίπολης
Ακαδημία Δόξα 98-ΑΕ Καλαβρύτων
Λύκοι Αιγιαλείας-Αυτόνομη ΠΟ

2η (29/11/20) Αγωνιστική 7η (21/2/21)
Άρης Τρίπολης- Ακαδημία Δόξα 98
Αυτόνομη ΠΟ-Άτλας
ΑΕ Καλαβρύτων-Λύκοι Αιγιαλείας

3η (13/12/20) Αγωνιστική 8η (7/3/21)
Άρης Τρίπολης-Αυτόνομη ΠΟ
ΑΕ Καλαβρύτων-Άτλας
Ακαδημία Δόξα 98-Λύκοι Αιγιαλείας

4η (10/1/21) Αγωνιστική 9η (28/3/21)
Αυτόνομη ΠΟ-ΑΕ Καλαβρύτων
Άτλας-Ακαδημία Δόξα 98
Λύκοι Αιγιαλείας-Άρης Τρίπολης

5η (24/1/21) Αγωνιστική 10η (11/4/21)
ΑΕ Καλαβρύτων-Άρης Τρίπολης
Ακαδημία Δόξα 98-Αυτόνομη ΠΟ
Λύκοι Αιγιαλείας-Άτλας

5ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Μελισσίων
Δόξα Πουλακίδας-Μεσαριά
Ρεπό: Τροιζηνιακός

2η (29/11/20) Αγωνιστική 7η (21/2/21)
ΑΟ Μελισσίων-Δόξα Πουλακίδας
Μεσαριά-Τροιζινιακός
Ρεπό: Εθνικός ΟΦΠΦ

3η (13/12/20) Αγωνιστική 8η (7/3/21)
Δόξα Πουλακίδας- Εθνικός ΟΦΠΦ
Τροιζηνιακός-ΑΟ Μελισσίων
Ρεπό: Μεσαριά

4η (10/1/21) Αγωνιστική 9η (28/3/21)
Εθνικός ΟΦΠΦ-Τροιζηνιακός
ΑΟ Μελισσίων-Μεσαριά
Ρεπό: Δόξα Πουλακίδας

5η (24/1/21) Αγωνιστική 10η (11/4/21)
Μεσαριά- Εθνικός ΟΦΠΦ
Τροιζηνιακός-Δόξα Πουλακίδας

6ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 4η (10/1/21)
Άνω Μερά Μυκόνου-Ακράτητος Άνω Λιοσίων
Φοίνικας Καλλιθέας-Περσέας Σύρου

2η (29/11/20) Αγωνιστική 5η (24/1/21)
Ακράτητος Άνω Λιοσίων-Φοίνικας Καλλιθέας
Περσέας Σύρου-Άνω Μερά Μυκόνου

3η (13/12/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Φοίνικας Καλλιθέας-Άνω Μερά Μυκόνου
Ακράτητος Άνω Λιοσίων

7ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 4η (10/1/21)
ΑΟ Ζωή-ΠΑΣ Λέσβου
ΑΕ Λήμνου-Φωστήρας Καισαριανής

2η (29/11/20) Αγωνιστική 5η (24/1/21)
ΠΑΣ Λέσβου-ΑΕ Λήμνου
Φωστήρας Καισαριανής-ΑΟ Ζωή

3η (13/12/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
ΑΕ Λήμνου-ΑΟ Ζωή
ΠΑΣ Λέσβου-Φωστήρας Καισαριανής

8ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 4η (10/1/21)
ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω-Αργοναύτες Καλύμνου
Γυναίκες Περιστερίου-Παιανιακός

2η (29/11/20) Αγωνιστική 5η (24/1/21)
Αργοναύτες Καλύμνου-Γυναίκες Περιστερίου
Παιανιακός-ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

3η (13/12/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Γυναίκες Περιστερίου-ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω
Αργοναύτες Καλύμνου-Παιανιακός

9ος όμιλος

1η (15/11/20) Αγωνιστική 4η (10/1/21)
Νέοι Εργοτέλη-Χάλης βαρυπέτρου
Άγιος Θωμάς-Θρίαμβος Χαϊδαρίου

2η (29/11/20) Αγωνιστική 5η (24/1/21)
Χάλης Βαρυπέτρου-Άγιος Θωμάς
Θρίαμβος Χαϊδαρίου-Νέοι Εργοτέλη

3η (13/12/20) Αγωνιστική 6η (7/2/21)
Άγιος Θωμάς-Νέοι Εργοτέλη
Χάλης Βαρυπέτρου-Θρίαμβος Χαϊδαρίου

Στους ομίλους 6-7-8-9, μετά την ολοκλήρωση των δύο γύρων, θα ακολουθήσει ένας ακόμη γύρος δύο αγωνιστικών. Σε αυτόν, σε κάθε όμιλο εξ αυτών, οι δύο ομάδες της Αττικής θα αγωνιστούν μεταξύ τους σε δύο αγώνες (εντός και εκτός έδρας) και παράλληλα οι 2 ομάδες των νησιών (Κυκλάδων, Βορειοανατολικού Αιγαίου, Δωδεκανήσου και Κρήτης αντίστοιχα) θα παίξουν επίσης σε δύο αγώνες εντός και εκτός έδρας. Οι ημερομηνίες των δύο αγωνιστικών θα είναι 21/2 και 7/3/2021.

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Β’ κατηγορίας

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*