Ποδόσφαιρο Γυναικών: Το πρόγραμμα της B’ κατηγορίας

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας γυναικών.

Η Β’ κατηγορία, αποτελείται από 33 ομάδες, χωρισμένες σε τέσσερις ομίλους των 9 (ο 1ος) και 8 (2ος, 3ος, 4ος). Στη Γ’ κατηγορία θα υποβιβαστούν οι δύο τελευταίες ομάδες καθενός από τους τέσσερις ομίλους. Σύνολο οκτώ ομάδες. Ενώ από τη Γ’ στη Β’ θα ανέβουν οι εννέα πρωταθλήτριες ομάδες των ισάριθμων ομίλων.

Το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί σε 18 αγωνιστικές ο 1ος όμιλος και σε 14 οι 2ος, 3ος, 4ος, ενώ η σέντρα είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 8 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

1η (8/11/20) Αγωνιστική 10η (21/3/21)
Αετοί Θεσσαλονίκης-Ροδόπη
Μαγνησιακός-Νεφέλες
Σειρήνα Γρεβενών-Κιλκισιακός
Βόλος 2004-Πανσερραϊκή
Ρεπό: Λέοντες

2η (22/11/20) Αγωνιστική 11η (4/4/21)
Ροδόπη-Μαγνησιακός
Λέοντες-Αετοί Θεσσαλονίκης
Κιλκισιακός-Πανσερραϊκή
Νεφέλες-Βόλος 2004
Ρεπό: Σειρήνα Γρεβενών

3η (6/12/20) Αγωνιστική 12η (18/4/21)
Αετοί Θεσσαλονίκης-Μαγνησιακός
Σειρήνα Γρεβενών-Λέοντες
Βόλος 2004-Ροδόπη
Κιλκισιακός-Νεφέλες
Ρεπό: Πανσερραϊκή

4η (20/12/20) Αγωνιστική 13η (25/4/21)
Ροδόπη-Κιλκισιακός
Λέοντες-Πανσερραϊκή
Μαγνησιακός-Βόλος 2004
Σειρήνα Γρεβενών-Αετοί Θεσσαλονίκης
Ρεπό: Νεφέλες

5η (17/1/21) Αγωνιστική 14η (9/5/21)
Αετοί Θεσσαλονίκης-Βόλος 2004
Πανσερραϊκή-Σειρήνα Γρεβενών
Κιλκισιακός-Μαγνησιακός
Νεφέλες-Λέοντες
Ρεπό: Ροδόπη

6η (31/1/21) Αγωνιστική 15η (16/5/21)
Λέοντες-Ροδόπη
Σειρήνα Γρεβενών-Νεφέλες
Βόλος 2004-Κιλκισιακός
Πανσερραϊκή-Αετοί Θεσσαλονίκης
Ρεπό: Μαγνησιακός

7η (14/2/21) Αγωνιστική 16η (30/5/21)
Ροδόπη-Σειρήνα Γρεβενών
Μαγνησιακός-Λέοντες
Κιλκισιακός-Αετοί Θεσσαλονίκης
Νεφέλες-Πανσερραϊκή
Ρεπό: Βόλος 2004

8η (28/2/21) Αγωνιστική 17η (6/6/21)
Αετοί Θεσσαλονίκης-Νεφέλες
Σειρήνα Γρεβενών-Μαγνησιακός
Βόλος 2004-Λέοντες
Πανσερραϊκή-Ροδόπη
Ρεπό: Κιλκισιακός

9η (7/3/21) Αγωνιστική 18η (13/6/21)
Λέοντες-Κιλκισιακός
Μαγνησιακός-Πανσερραϊκή
Βόλος 2004-Σειρήνα
Νεφέλες-Ροδόπη
Ρεπό: Αετοί Θεσσαλονίκης

2ος όμιλος

1η (8/11/20) Αγωνιστική 8η (21/3/21)
Ατρόμητος Ζαρουχλέικων-Εθνικός Καλαμάτας
Δόξα Πηγαδακίων-Άρης Κορίνθου
Ίκαρος Πετρωτού-Νίκη Τραγανού
Αμαζόνες Κορινθίας-Πήγασος Θριασίου

2η (22/11/20) Αγωνιστική 9η (4/4/21)
Δόξα Πηγαδακίων-Ατρόμητος Ζαρουχλέικων
Εθνικός Καλαμάτας-Ίκαρος Πετρωτού
Άρης Κορίνθου-Αμαζόνες Κορινθίας
Πήγασος Θριασίου-Νίκη Τραγανού

3η (6/12/20) Αγωνιστική 10η (18/4/21)
Ατρόμητος Ζαρουχλέικων-Ίκαρος Πετρωτού
Αμαζόνες Κορινθίας-Δόξα Πηγαδακίων
Πήγασος Θριασίου-Εθνικός Καλαμάτας
Νίκη Τραγανού-Άρης Κορίνθου

4η (20/12/20) Αγωνιστική 11η (25/4/21)
Αμαζόνες Κορινθίας-Ατρόμητος Ζαρουχλέικων
Ίκαρος Πετρωτού-Πήγασος Θριασίου
Δόξα Πηγαδακίων-Νίκη Τραγανού
Εθνικός Καλαμάτας-Άρης Κορίνθου

5η (17/1/21) Αγωνιστική 12η (9/5/21)
Ατρόμητος Ζαρουχλέικων-Πήγασος Θριασίου
Νίκη Τραγανού-Αμαζόνες Κορινθίας
Άρης Κορίνθου-Ίκαρος Πετρωτού
Εθνικός Καλαμάτας-Δόξα Πηγαδακίων

6η (31/1/21) Αγωνιστική 13η (16/5/21)
Νίκη Τραγανού-Ατρόμητος Ζαρουχλέικων
Πήγασος Θριασίου-Άρης Κορίνθου
Αμαζόνες Κορινθίας-Εθνικός Καλαμάτας
Ίκαρος Πετρωτού-Δόξα Πηγαδακίων

7η (14/2/21) Αγωνιστική 14η (30/5/21)
Άρης Κορίνθου-Ατρόμητος Ζαρουχλέικων
Εθνικός Καλαμάτας-Νίκη Τραγανού
Δόξα Πηγαδακίων-Πήγασος Θριασίου
Ίκαρος Πετρωτού-Αμαζόνες Κορινθίας

3ος όμιλος

1η (8/11/20) Αγωνιστική 8η (21/3/21)
Λεοντικός Κηφισιάς-Βασίλισσα Νότου
Διαγόρας Ραχών-ΑΟ Χανιά
Παμπαιανιακός-Σαπφώ
Νέες Ατρομήτου-ΑΟ Τραχώνων Αλίμου

2η (22/11/20) Αγωνιστική 9η (4/4/21)
Διαγόρας Ραχών-Λεοντικός Κηφισιάς
Βασίλισσα Νότου-Παμπαιανιακός
ΑΟ Χανιά-Νέες Ατρομήτου
ΑΟ Τραχώνων Αλίμου-Σαπφώ

3η (6/12/20) Αγωνιστική 10η (18/4/21)
Λεοντικός Κηφισιάς-Παμπαιανιακός
Νέες Ατρομήτου-Διαγόρας Ραχών
ΑΟ Τραχώνων Αλίμου-Βασίλισσα Νότου
Σαπφώ-ΑΟ Χανιά

4η (20/12/20) Αγωνιστική 11η (25/4/21)
Νέες Ατρομήτου-Λεοντικός Κηφησιάς
Παμπαιανιακός-ΑΟ Τραχώνων Αλίμου
Διαγόρας Ραχών-Σαπφώ
Βασίλισσα Νότου-ΑΟ Χανιά

5η (17/1/21) Αγωνιστική 12η (9/5/21)
Λεοντικός Κηφισιάς-ΑΟ Τραχώνων Αλίμου
Σαπφώ-Νέες Ατρομήτου
ΑΟ Χανιά-Παμπαιανιακός
Βασίλισσα Νότου-Διαγόρας Ραχών

6η (31/1/21) Αγωνιστική 13η (16/5/21)
Σαπφώ-Λεοντικός Κηφισιάς
ΑΟ Τραχώνων Αλίμου-ΑΟ Χανιά
Νέες Ατρομήτου-Βασίλισσα Νότου
Παμπαιανιακός-Διαγόρας Ραχών

7η (14/2/21) Αγωνιστική 14η (30/5/21)
ΑΟ Χανιά-Λεοντικός Κηφισιάς
Βασίλισσα Νότου-Σαπφώ
Διαγόρας Ραχών-ΑΟ Τραχώνων Αλίμου
Παμπαιανιακός-Νέες Ατρομήτου

4ος όμιλος

1η (8/11/20) Αγωνιστική 8η (21/3/21)
ΑΟ Βριλησσίων-Σταυρός Καλυθίων
Νέες Δραπετσώνας-Ιάσων Ιλίου
Κωακός Φιλίνος-Πόντιες Δραπετσώνας
Τριαντών Ιαλυσού-Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου

2η (22/11/20) Αγωνιστική 9η (4/4/21)
Νέες Δραπετσώνας-ΑΟ Βριλησσίων
Σταυρός Καλυθίων-Κωακός Φιλίνος
Ιάσων Ιλίου-Τριαντών Ιαλυσού
Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου-Πόντιες Δραπετσώνας

3η (6/12/20) Αγωνιστική 10η (18/4/21)
ΑΟ Βριλησσίων-Κωακός Φιλίνος
Τριαντών Ιαλυσού-Νέες Δραπετσώνας
Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου-Σταυρός Καλυθίων
Πόντιες Δραπετσώνας-Ιάσων Ιλίου

4η (20/12/20) Αγωνιστική 11η (25/4/21)
Τριαντών Ιαλυσού-ΑΟ Βριλησσίων
Κωακός Φιλίνος- Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου
Νέες Δραπετσώνας-Πόντιες Δραπετσώνας
Σταυρός Καλυθίων-Ιάσων Ιλίου

5η (17/1/21) Αγωνιστική 12η (9/5/21)
ΑΟ Βριλησσίων- Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου
Πόντιες Δραπετσώνας-Τριαντών Ιαλυσού
Ιάσων Ιλίου-Κωακός Φιλίνος
Σταυρός Καλυθίων-Νέες Δραπετσώνας

6η (31/1/21) Αγωνιστική 13η (16/5/21)
Πόντιες Δραπετσώνας-ΑΟ Βριλησσίων
Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου-Ιάσων Ιλίου
Τριαντών Ιαλυσού-Σταυρός Καλυθίων
Κωακός Φιλίνος-Νέες Δραπετσώνας

7η (14/2/21) Αγωνιστική 14η (30/5/21)
Ιάσων Ιλίου-ΑΟΒριλησσίων
Σταυρός Καλυθίων-Πόντιες Δραπετσώνας
Νέες Δραπετσώνας- Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου
Κωακός Φιλίνος-Τριαντών Ιαλυσού

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Α’ κατηγορίας

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της Γ’ κατηγορίας

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*