Serie A: Νίκη με ανατροπή η Βερόνα

Η Βερόνα με ανατροπή πήρε τη νίκη κόντρα στην Πάρμα, βυθίζοντας την κι άλλο στη βαθμολογία.

Στο παιχνίδι με το οποίο έκλεισε και η 22η αγωνιστική στην Ιταλία, η Βερόνα επικράτησε με 2-1 και με ανατροπή της Πάρμα. Η Ελλάς βρίσκεται στην 9η θέση μόνη, με 33 βαθμούς. Από την πλευρά της η Πάρμα παραμένει στους 12 βαθμούς και στην 19η θέση του Καμπιονάτο και συμπλήρωσε 13 ματς χωρίς νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ. Στο 8ο λεπτό ο Κούτσκα απο τα έντεκα βήματα νίκησε τον Σιλβέστρι. Η Ελλάς δεν άργησε να απαντήσει και με το αυτογκόλ του Γκράσι, που δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα μετά από σουτ, βρήκε την ισοφάριση.

Από εκεί και έπειτα η Βερόνα είχε υπό έλεγχο το παιχνίδι και κυνήγησε ένα δεύτερο τέρμα πριν το ημίχρονο. Το γκολ που ολοκλήρωσε την ανατροπή, ωστόσο, ήρθε στο δεύτερο μέρος. Μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Ντιμάρκο στο πρώτο δοκάρι, ο Μπάρακ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1, στο 62′.