Εθνική Παγκορασίδων: Δεν τα κατάφερε κόντρα στη Γαλλία

Η Εθνική Παγκορασίδων ολοκλήρωσε με ήττα τις υποχρεώσεις της στο τουρνουά φιλίας του Ούντινε καθώς στον τελευταίο της αγώνα έχασε με 63-40 από τη Γαλλία.

Τα κορίτσια του κόουτς Μπακογεώργου ήταν ανταγωνιστικά μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο καθώς στη συνέχεια οι Γαλλίδες πάτησαν γκάζι και έφτασαν άνετα και εύκολα στην νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτη σκόρερ ήταν η Γρηγοροπούλου με 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-10, 37-18, 52-27, 63-40

Ελλάδα (Μπακογεώργος): Καρβουνιάδου 2, Δαμουλάκη 3(1), Χρηστάκη 7, Μπαξεβάνου, Κελεμένη 9, Παπαδάκη, Σταματάκη 6, Αθανασοπούλου, Κυπριζλίδου, Γρηγοροπούλου 13, Κουματσιώτη.