Κύπελλο Μπάσκετ Γυναικών: Προκρίσεις για Ηλιούπολη, Φοίνικα, Πρωτέα, Πάνθηρες, Λάρισα, Άρη

Ολοκληρώθηκε η 2η Αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ γυναικών.

Ηλιούπολη, Φοίνικας Πειραιά και Πρωτέας Βούλας από τον 1ο όμιλο, Πάνθηρες Καβάλας, Ολύμπια Λάρισας και Άρης από τον 2ο πήραν την πρόκριση.

Στο ματς που ξεχώριζε, ο Φοίνικας Πειραιά νίκησε εκτός έδρας με 64-73 τον Αθηναϊκό.

Αναλυτικά:

1ος Ομιλος

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Άρις Καλαμάτας-Πρωτέας Βούλας 55-88

Ηλιούπολη-Αγ. Παρασκευή 70-66
Διαιτητές: Τεφτίκης Στ.-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 18-23, 38-31, 51-48, 70-66
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης): Δαμουλάκη 9(1), Νάτσκου 2, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 17, Νικολαϊδου, Μπουντούρη19(2), Κορρέ 11(1), Τριανταφύλλου 4, Διαμαντοπούλου 6(1), Αλεξία.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 20(1), Κοντογιάννη 11, Ακρίβου 14, Ευαγγελάτου 11(3), Γκάνια, Ζαχαράκη 1, Σακουλάκη 9(1).

Αθηναϊκός-Φοίνικας Πειραιά 64-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 18-26, 29-40, 48-53, 64-73
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος):  Κάραλη 15(1), Σκαρλή, Τσιμπίδη 8(2), Κουτσιρίμπα 2, Γερόντη 2, Τσέμη 2, Καλομιτσίνη 24(2), Πετράκη 6, Τραγουστή 4, Μπέκιου 1.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Μαγγίνα 13, Οικονόμου, Ευμορφοπούλου 12(1), Βράκα 14, Στεφάτου 8, Καψοκόλη 14, Οικονομοπούλου, Ιωαννίδου 12.

Αρις Καλαμάτας – Πρωτέας Βούλας 55-88
Διαιτητές:  Μαρινάκης-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 14-34, 27-60, 40-71, 55-88
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 7(2), Κουτέλα 15, Παρθένη 8, Αντωνοπούλου, Αρβανίτη, Γκατζώλη 2, Λαγού 4, Χονδρουδάκη 2, Σούτα 3, Κουτράκου, Γιαννοπούλου 3(1), Παπαδημητρίου 11(1).
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 5, Ξενιτοπούλου 9, Σιμιτσιδέλλη, Κουζούκα, Γκουζέλου 2, Σακελλαρίου 5, Γρηγοροπούλου 10, Χατζηγιακουμή 18(5), Αναστασοπούλου Μ. 10, Αναστασοπούλου Χ. 15(1), Οικονομάκη 11, Φρέρη 3(1).

2ος Ομιλος

Πάνθηρες Καβάλας -Νίκη Βόλου 44-35
Ολύμπια ΓΣ Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Πανόραμα-Άρης 56-81

Πάνθηρες Καβάλας-Νίκη Βόλου 44-35
Διαιτητές: Κωνής-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 18-13, 29-17, 39-27, 44-35
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Κουρτίδου 1, Ζέικο, Γιαχολλάρι 8(2), Γαϊτάνη 16(2), Γιαντσιώρη 6, Δημητρακούδη, Κουβαλακίδου 4, Αρσένογλου, Μαραγκού 9.
Νίκη Βόλου(Γαλανάκης): Κωστούλα 5(1), Παρασχάκη 2, Αγαγιώτη 2, Αλεξίου 4, Κοπάνου 7, Αρτεμισίου 4, Κατσιοπούλου, Τότση Α. 3(1), Δεληγιάννη 8.

Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 66-64
Διαιτητές: Μπουγλος Π.-Μπουγλος Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 18-11, 40-29, 52-45, 66-64
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 12, Κλεισιάρη, Καλακώνα Μ., Καρτσαμάρη 10(1), Λιάσκου 3, Μιχαηλίδου 5(1), Πατούνη 11(3), Κουτσουνούρη 18(1).
Ηρακλής (Ατακτίδης): Ταντουρόφσκα 15(3), Πετρίδου 4, Σουλτάνη 18(1), Γιαννουσίου 4, Ουζούνη 3(1), Παπαροϊδάμη 5(1), Παπά, Δεληγιάννη 11(2), Τζίκου 4.

ΑΣ Πανόραμα-Άρης 56-81
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 16-27, 29-49, 41-67, 56-81
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Νάκη, Ριτζαλέου 2, Καλογρίδου 12, Νικολαϊδου, Καννέλογλου 2, Σιακαβάρα 2, Κοκκίνου 7, Δαιμονάκου 11, Βασλαματζή 9, Γενναίου 4, Ψαρέλη-Νικολή 5(1).
Άρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 5, Κυρπιζλίδου 9, Νάστου 8(1), Μαρίνη 17(1), Εφραιμίδου 2, Τσαμπούρη 12(3), Παπαϊωάννου 2, Βλάχου 4, Δροσούνη 7, Κουλιού Δ., Κασαπίδη, Καρακούλα 15.

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική (Κυριακή 4/10)

1ος Ομιλος
ΓΣ Ηλιούπολής – Φοίνικας Πειραιά

2ος Ομιλος 
Ολύμπια Λάρισας – Αρης Θεσσαλονίκης

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*